Arī BVKB iesaistījies iniciatīvā “Ierēdnis ēno uzņēmēju”

2020. gada 16. septembrī Latvijā jau otro reizi notiks iniciatīva “Ierēdnis ēno uzņēmēju”. Ekonomikas ministrija aicina uzņēmējus iesaistīties iniciatīvā un līdz 7. augustam pieteikties mājaslapā https://ierednieno.org/, izvēloties konkrētas ierēdņu vakances pēc to atbildības jomām. 

Arī Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) iesaistījies iniciatīvā un piedāvā uzņēmējiem šī pasākuma ietvaros tikties ar biroja direktori Svetlanu Mjakuškinu, kā arī saņemt konsultācijas biroja energoresursu kontroles un energoefektivitātes jomās. Tāpat “Ierēdnis ēno uzņēmēju” ietvaros būs iespējams saņemt informāciju par naftas produktu un degvielas tirgus kvalitātes uzraudzību un kontroli, Būvkomersantu reģistru, Būvspeciālistu reģistru, Būvinspektoru reģistru un Vienoto elektronisko darba laika uzskaites datu bāzi. Ogļūdeņražu jomas uzņēmējus BVKB aicina iepazīties ar jomas kontroli un uzraudzību.  

“Valstij ir svarīgi sarunāties ar uzņēmējiem un vienam otru saprast, lai kopā veidotu tādu biznesa vidi Latvijā, kas sekmētu arvien jaunu uzņēmumu veidošanos un esošo paplašināšanos, veicinātu nodarbinātību un attīstītu inovāciju, palielinātu produktivitāti un konkurētspēju. Dialogs veicina savstarpēju izpratni par to, kas notiek ierēdniecības un reālās biznesa vides ikdienā, un iniciatīva “Ierēdnis ēno uzņēmēju" ir viens no soļiem šādas sadarbības stiprināšanā. Turklāt uzņēmējiem tā ir iespēja nepastarpināti saņemt ierēdņu konsultācijas un praktisku palīdzību, kā arī sniegt savus ieteikumus uzņēmējdarbības vides uzlabošanai,” uzsver ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs. 

Kāpēc piedalīties? 

Dalība iniciatīvā “Ierēdnis ēno uzņēmēju” ir uzņēmēja iespēja tikt sadzirdētam. Uzņēmējs iniciatīvas laikā var pieteikt savu ideju vai problēmjautājumu un nepastarpināti piedalīties tā risināšanā sadarbībā ar atbildīgo valsts pārvaldes darbinieku.  Uzņēmējs var pieteikt vairākus ierēdņus, kuri vienlaicīgi apmeklēs uzņēmumu. Dalība iniciatīvā ir arī lieliska iespēja valsts pārvaldes darbiniekam iepazīties ar uzņēmēja pieredzi un izaicinājumiem, kā arī novērtēt savu / savas iestādes veidotā regulējuma piemērošanu praksē. 

Uzņēmēji var pieteikties iniciatīvai “Ierēdnis ēno uzņēmēju”, aizpildot pieteikuma anketu līdz 7. augustam. Plašāka informācija par iniciatīvu un pieteikšanos “Ierēdnis ēno” mājaslapā.

Iniciatīva “Ierēdnis ēno uzņēmēju” notiek sadarbībā ar Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK), Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK), Latvijas Biznesa savienību (LBS) un Junior Achievement Latvia.