Jaunumi

 

Būvkomersantiem līdz 31.augustam būvkomersantu reģistrā jāatjauno informācija par savu darbību iepriekšējā kalendāra gadā. Aicinām informāciju iesniegt elektroniski Būvniecības informācijas sistēmā www.bis.gov.lv!

Neskatoties uz ārkārtējo situāciju, kas vairākus mēnešus valstī tika izsludināta COVID-19 izplatības dēļ, Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) darbs kļuvis vēl intensīvāks. 2020. gada pirmajā pusgadā ievērojami augusi Būvniecības informācijas sistēmas (BIS) izmantošana, kā arī gūti pirmie rezultāti enerģētikas jomas uzraudzībā.

Tagad Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) ikvienam interesentam piedāvā iespēja pārskatāmā veidā gūt informāciju par būvdarbiem un to stāvokli Latvijā –  ir pilnveidota būvdarbu kontroles interaktīvā karte, kurā pieejama informācija par ikvienu būvlaukumu Latvijā. Informācija kartē ielasās automātiski no Būvniecības informācijas sistēmas (BIS).

2020. gada 16. septembrī Latvijā jau otro reizi notiks iniciatīva “Ierēdnis ēno uzņēmēju”. Ekonomikas ministrija aicina uzņēmējus iesaistīties iniciatīvā un līdz 7. augustam pieteikties mājaslapā https://ierednieno.org/, izvēloties konkrētas ierēdņu vakances pēc to atbildības jomām. 

2020. gada 24. jūlijā Būvniecības valsts kontroles birojā (BVKB) norisinājās seminārs būvekspertiem “Ugunsdrošības pasākumu pārskats: izaicinājumi būvekspertīzes jomā”.

2020. gada 23. jūlijā Būvniecības valsts kontroles birojā (BVKB) notika tikšanās ar sertificētajiem uzņēmumu energoauditorotiem.

Sanāksmē piedalījās uzņēmumu CMB, Inspecta Latvia, TUV Nord Baltik, LBRA, Efekta vadošie enerogauditori, kā arī Ekonomikas ministrija.

Lai noskaidrotu Būvniecības informācijas sistēmas (BIS) lietotāju apmierinātību ar e-pakalpojumiem, Būvniecības valsts kontroles birojs līdz 2020.gada 4.augustam aicina piedalīties elektroniskā aptaujā.

Aptaujas gaitā lūdzam izteikt viedokli par sekojošiem BIS procesiem:

1) būvniecības procesa uzraudzība;

2) būvju ekspluatācijas uzraudzība;

2020. gada pirmajos sešos mēnešos Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) pieņēmis 10 lēmumus par tiesību atcelšanu elektroenerģijas ražotājiem, kas pārdod elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros. BVKB pieņemto lēmumu rezultātā valstij šogad izdevies ietaupīt aptuveni 1,22 milj. eiro, bet visa plānotā elektroenerģijas ražotāju atbalsta perioda ietvaros šī summa veido 14,63 milj. eiro.

Jūlija pirmajā nedēļā Būvniecības valsts kontroles birojs sociālajā tīklā FaceBook veica īsu ekspres-aptauju* par Latvijas iedzīvotāju tuvākā laika būvniecības plāniem. Noskaidrojās, ka 62% šogad neplāno veikt nekādu būvniecību, pārbūvi vai remontu savā nekustamajā īpašumā, savukārt 24% iecerējuši remontu vai pārbūvi.

61% ekspertīzes jomā sertificēto būvspeciālistu uzskata, ka Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) Būvspeciālistu sertificēšanas nodaļas (BSN) pieņemtie lēmumi ir objektīvi. Gada laikā šis rādītājs audzis par 5%. Tāpat uzlabojies ekspertu skatījums uz saziņu ar biroja speciālistiem un saņemtā atbalsta kvalitāti.