Konference 2016 "Nacionālās politikas loma būvniecības kvalitātes nodrošināšanā Latvijā un Eiropā"

Viens no lielākajiem izaicinājumiem jaunajam Būvniecības likumam, kas stājās spēkā 2014.gada 1.oktobrī, ir nodrošināt būvju un būvdarbu kvalitāti atbilstoši mūsdienu standartu prasībām.

2016.gada 31.maijā “Būvniecības nedēļas 2016” ietvaros Latvijas valdība (Ministru prezidents Māris Kučinskis, Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola) un Latvijas Būvuzņēmēju partnerība kopā ar 11 citām nozares organizācijām svinīgi parakstīja būvniecības nozares un valdības sadarbības memorandu par ēnu ekonomikas mazināšanu būvniecības nozarē.

Š.g. 25.novembrī, jau otro gadu pēc kārtas, Būvniecības valsts kontroles birojs un Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti un Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomi organizēja bezmaksas starptautisku konferenci par nacionālās politikas lomu būvniecības kvalitātes nodrošināšanā Latvijā un Eiropā, kas tika translēta tiešraidē latviešu un angļu valodās. Šī bija trešā šāda līmeņa konference Latvijā, tādējādi atgādinot par to, cik svarīga ir būvniecības kvalitāte sabiedrībai un nozares pārstāvjiem.

Konferences mērķis: satikties Latvijas un ārvalstu nozares ekspertiem, lai dalītos pieredzē par to, kāda ir nacionālās politikas loma kvalitātes nodrošināšanā un paaugstināšanā būvindustrijā.

Konferences uzdevums bija apzināt Eiropas valstu pieredzi nozares politikas izstrādē un piemērošanā starptautiskā un nacionālā līmenī,  un nepieciešamos uzlabojumus normatīvos un būvniecības praksē, kas ļaus nodrošināt šodienas starptautisko standartu prasībām atbilstošu izpildījumu būvniecības dalībniekiem.

Plašāka informācija konferences mājaslapā: www.kvalitatebuvnieciba.lv

Prezentācijas:

Konferences fotogrāfijas

Konferences video