Izstādē “Māja I 2019” stāstīs par Būvniecības informācijas sistēmu

Lai informētu par Būvniecības informācijas sistēmu BIS un tās lietošanas priekšrocībām, kā arī digitalizācijas tendencēm būvniecības procesos, Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) no 14. līdz 17. martam piedalīsies izstādē “Māja I 2019”, tādējādi atbalstot arī Ekonomikas ministrijas un informatīvās kampaņas “Dzīvo siltāk” aktivitātes.

Līdzās kolēģiem no Ekonomikas ministrijas un tās padotības iestādēm stendā “Dzīvo siltāk” Būvniecības valsts kontroles biroja pārstāvji stāstīs par:

  • Būvniecības informācijas sistēmas BIS lietošanas priekšrocībām,
  • būvniecības ieceres un būvprojekta e-saskaņošanu,
  • informācijas meklēšanas iespējām BIS,
  • citiem e-pakalpojumiem, kurus sniedz BVKB.

Kopš 2018. gada Būvniecības informācijas sistēmā, veicot autorizāciju ar www.latvija.lv vienoto autorizācijas rīku, fiziskai vai juridiskajai personai ir iespējams iesniegt būvniecības ieceri, saņemt nepieciešamos saskaņojumus un būvatļauju elektroniski. Drīzumā arī būvdarbu uzraudzības process (būvdarbu e-žurnāls) notiks e-vidē, jo tā izstrāde patlaban ir noslēguma posmā.

Būvniecības informācijas sistēma www.bis.gov.lv ir vienota platforma visai būvniecības nozarei, kurā notiek informācijas aprite starp būvniecības procesa dalībniekiem, tiek uzturēti nepieciešamie reģistri un ar būvniecības procesu un reģistriem saistītie e-pakalpojumi. Ar ES fondu atbalstu šobrīd notiek Būvniecības informācijas sistēmas pilnveide, kas nodrošinās digitālu būvniecības procesa pārvaldību (iecere, būvniecība, ekspluatācija), kur visi ar būvi saistītie dati nākotnē būs vienuviet.

Plašāka informācija par 33. starptautisko būvniecības industrijas izstādi “Māja I 2019” ir pieejama Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības BT 1 mājas lapā http://www.bt1.lv/maja1/news.php

Informāciju sagatavoja:
Egita Diure
Sabiedrisko attiecību speciāliste
E-pasts: Egita.Diure@bvkb.gov.lv
Tālr.: 67013320