BVKB atgādina, ka būvkomersanti ikgadējo informāciju būvkomersantu reģistram var iesniegt elektroniski

Katru gadu būvkomersantiem līdz 31.maijam nepieciešams atjaunot informāciju Būvkomersantu reģistrā par savu darbību un vidējo būvniecībā nodarbināto skaitu iepriekšējā kalendāra gadā. Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) atgādina, ka informāciju var iesniegt elektroniski Būvniecības informācijas sistēmā (bis.gov.lv).

 

 

Būvniecības valsts kontroles birojs informē, ka ar šā gada 1.janvāri ir stājušies spēkā grozījumi Ministru kabineta 2014.gada 25.februāra noteikumos Nr.116 “Būvkomersantu reģistrācijas noteikumi”, kas skar arī būvkomersantu iesniedzamo ikgadējo informāciju. Būvkomersantiem jāņem vērā šādas izmaiņas:

  • papildus kopējam un pašu spēkiem sniegto būvniecības vai arhitektūras pakalpojumu apjomam ir jānorāda būvkomersanta neto apgrozījums;
  • valsts nodevas maksājums par ikgadējās informācijas iekļaušanu Būvkomersantu reģistrā attiecas uz visiem būvkomersantiem neatkarīgi no to darbības sfēras;
  • valsts nodeva par ikgadējās informācijas iekļaušanu Būvkomersantu reģistrā ir maksājama, ņemot vērā būvkomersanta neto apgrozījumu iepriekšējā kalendāra gadā.

Būvkomersantiem jāpievērš uzmanība, ka ir mainīta veidlapa “Informācijas par būvkomersanta darbību”, kurā atsevišķi jānorāda arhitektūras un inženiertehnisko pakalpojumu apjoms, kas ietver inženierizpēti, projektēšanu, autoruzraudzību, būvuzraudzību un citus būvniecības nozares konsultatīvos pakalpojumus, un būvdarbu apjoms.

Ik gadu pieaug to būvkomersantu skaits, kas izvēlas informāciju iesniegt elektroniski, jo šāds iesniegšanas veids ir ērtāks un ātrāks, ko apliecina arī pieaugošais elektronisko iesniegumu skaits - 2015. gadā 2025 iesniegumi, 2016. gadā elektroniski saņemti 2579 iesniegumi un 2017.gadā elektroniski iesniegto iesniegumu skaits jau sasniedza 3000.

Lai lietotājiem vieglāk izdotos izmantot e-pakalpojumu, sadaļā Biežāk uzdotie jautājumi ir pieejama informācijas iesniegšanas pamācība. To iespējams atvērt šeit.    

BIS reģistru jautājumu gadījumos sazinieties pa tālruni 67013368.

Informāciju sagatavoja:

Elīna Korba

Sabiedrisko attiecību speciāliste

E-pasts: Elina.Korba@bvkb.gov.lv

Tālr.: 67013320

Mob.:20003328