Būvniecības informācijas sistēmu varēja iepazīt arī festivālā LAMPA

Jūnija pēdējā nedēļas nogalē Cēsīs norisinājās sarunu festivāls LAMPA, un tajā sestdien, 29. jūnijā piedalījās arī Būvniecības valsts kontroles biroja pārstāvji, pasākuma apmeklētājus iepazīstinot ar Būvniecības informācijas sistēmu.

Visas dienas garumā “Valsts mājas” teltī bija atvērts Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) pārstāvētais Būvniecības informācijas sistēmas (BIS) stends, kurā vairāk nekā 30 festivāla apmeklētāji izmēģināja BIS lietošanu, veicot uzdevumu - saviem spēkiem izveidojot privātpersonas pilnvarojumu būvspeciālistam. Savukārt dienas izskaņā ikviens atnākušais varēja apmeklēt diskusiju “Manas valsts digitalizācija” un iegūt sīkāku informāciju par sešu valsts pārvaldes iestāžu uzturētajiem digitālajiem rīkiem - to izstrādes nepieciešamību, galvenajām funkcijām un nodrošinātajām iespējām.

Kā diskusijā norādīja BVKB pārstāvis - Būvniecības informācijas sistēmas departamenta direktors Uldis Jansons, lai arī no 2020. gada janvāra BIS lietošana būs obligāta ikvienam jaunas būvniecības ierosinātājam, sistēma joprojām tiek pastāvīgi pilnveidota, turklāt šajā procesā ar ieteikumiem ir aicināts piedalīties ikviens cilvēks no jebkuras vietas pasaulē, ja vien viņam ir pieejams dators ar interneta pieslēgumu. “Negrasāmies noliegt, ka pie sistēmas attīstīšanas vēl ir daudz jāstrādā, tomēr  jau tagad Latvija var lepoties kā būvniecības procesa digitalizācijas pirmrindniece!” uzsvēra U. Jansons.

Festivāls LAMPA notika piekto reizi, šogad pulcējot vairāk nekā 20 tūkstošus cilvēku, bet vēl 70 000 interesentu pasākumam sekoja līdzi tiešsaistē. Festivālu rīko Fonds atvērtai sabiedrībai DOTSSwedbankreklāmas aģentūra “Armadillo”komunikācijas vadības aģentūra “Deep White”Cēsu novada pašvaldība un British Council.