Būvinspektorei Ingai Janeliukštei – konkursa “Sieviete arhitektūrā, dizainā, būvniecībā” balva

2018. gada 22. maijā svinīgā konkursa “Sieviete arhitektūrā, dizainā, būvniecībā” noslēguma ceremonijā Būvniecības valsts kontroles biroja būvinspektore Inga Janeliukšte saņēma balvu par nozīmīgiem sasniegumiem nozarē.

Būvniecības valsts kontroles birojs lepojas ar tik augstu novērtējumu mūsu darbiniecei, kura būvinspektores amatā birojā strādā kopš 2015. gada aprīļa. “Man patīk mans darbs, te es jūtos kā zivs akvārijā. Vēlos pateikties saviem skolotājiem, arī tiem, kuri iemācīja šo arodu, jo augstskolas nemāca būvinspektorus, iemācīja patstāvīgi domāt un pielietot savas prasmes sabiedrības labā,” Inga teica pēc atzinības saņemšanas.

Inga Janeliukšte pēc rūpniecības un civilās celtniecības būvinženiera diploma saņemšanas 1985. gadā Rīgas Politehniskajā institūtā (šobrīd – Rīgas Tehniskā universitāte) ir vienmēr strādājusi savā profesijā. No 1985. gada līdz 2002. gadam viņas darba vieta bija Kapitālās celtniecības pārvalde. No 2002. gada līdz 2013. gadam Inga strādāja par būvinspektori Rīgas būvvaldē, no 2013. gada līdz 2015. gadam – Garkalnes novada būvvaldē.

Ingas Janeliukštes profesionālās zināšanas un pieredze liela mēroga un sarežģītības sabiedrisko objektu būvuzraudzībā Būvniecības valsts kontroles birojam ir liels ieguvums, kas būtiski palīdz valsts kontroles funkcijas īstenošanā būvniecības jomā.

Konkursa "Sieviete arhitektūrā, būvniecībā, dizainā" mērķis ir iedvesmot sabiedrību ar veiksmes stāstiem, kuru autores ir aktīvas, radošas personības – sievietes – līderes, kuru enerģija un spēki tiek veltīti sabiedriski nozīmīgu notikumu veicināšanai arhitektūrā, būvniecībā un dizainā. Konkursu rīko biedrība “Building Design and Construction Council”, konkursa patrons – Māra Lāce, Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja vadītāja.

Informāciju sagatavoja:

Egita Diure

Sabiedrisko attiecību speciāliste

E-pasts: Egita.Diure@bvkb.gov.lv

Tālr.: 67013320